Clot Dels Oms Gewürztraminer 2021

Clot Dels Oms Gewürztraminer
Clot Dels Oms Gewürztraminer
Cena
239 Kč s DPH

Cena 6 a více lahví
227,05 Kč s DPH


Kód produktu
S0044

Vyprodáno
ks

Vyzkoušejte úplně jiné víno z odrůdy Gewürztraminer. Na rozdíl od typických sladkých a polosladkých představitelů této odrůdy Vám nabízíme svěží suché (pouze 1 g/l zbytkového cukru) víno s příjemnou kyselinkou.

Z nabídky vinařství Finca Ca n’Estella dovážíme především 4 výborné Cavy. Ale o zajímavý zážitek z Gewürztramineru „jinak“ jsme Vás nechtěli připravit. Proto jsme jej vybrali jako jediného představitele tichých vín z vinařství Finca.

Určitě stojí za to si otevřít číslovanou lahev, nalít si sklenku světle zlatavé barvy a ochutnat. Více

Vlastnosti
Víno vyráběné výhradně z odrůdy Gewürztramineru z vlastních vinic nabízí Finca Ca N'Estella pod značkou Clot Dels Oms.

Bílé víno lehce světle slámové / zlatavé barvy se zelenkavými odlesky a velmi dobrou hustotou. Příjemně aromatické ve vůni, s tóny zralého ovoce, jako jsou meruňky a aromatických květin, jako je jasmín a pomerančový květ. V chuti hladkým a vyváženým nástupem, dobrou kyselinkou a nádechem citrusů. Dlouhá a příjemná jemně kyselá dochuť.

Číslované lahve.

Konzumace
Jedná se o velmi všestranné víno díky dobré kyselince. Doporučujeme především k pokrmům z mořských plodů, bílých ryb s rýží nebo světlým pečivem. Velmi dobře se také kombinuje s lehkými jídly z street foodu nebo asijské kuchyně.

Perfektní pro samostatné popíjení, kdy lehká kyselinka a příjemný svěží citrusová dochuť v ústech láká k dalšímu napití.

Zrání
Po skončení fermentace je víno před lahvováním ponecháno v kontaktu s vlastními kaly, aby se maximalizovalo aroma odrůdy.

Výroba
Hrozny byly sklízeny ručně a urychleně přesunuty do vinařství, aby se zabránilo přehřátí a oxidaci.

Poté byly jemně lisovány a mošt se nechal oddělit 24 hodin při 10°C. Jakmile byly pevné částice odstraněny z moštu, začal proces fermentace. Ta probíhala při kontrolované teplotě 15°C po dobu 30 dnů.

Když byl fermentační proces byl ukončen, bylo víno ponecháno v kontaktu s vlastními kaly, aby se maximalizovalo primární aroma. 

Víno a vinice
Vlastní vinice vinařství, ruční sklizeň v ideální fázi zralosti, aby byla zajištěna rovnováha cukrů a kyselin a šetrné zpracování hroznů. To je základní recept na úspěch..

Vinice mají písčito kamenité podloží a příznivé klima pro výrobu špičkových vín přináší kombinace Středozemního moře na jihu a pohoří Sierra de Montserrat na severu.

Celkově Finca vlastní cca 40 hektarů vinic ve výšce kolem 200 m.n.m. a nejstarší část révy odrůdy Xarel-lo přesahuje 90 let . Vinice jsou všechny velmi blízko, takže i z nejvzdálenějšího místa jsou hrozny za pouhých 10 minut ve vinařství. Výroba tak začíná čerstvými, vysoce kvalitními hrozny, kterým nehrozí předčasné kvašení nebo oxidace.

Ocenění
Není 

Teplota podávání
6°C až 8°C 

Obsah cukru
Suché

Alergeny
Obsahuje siřitany  

Vinařství
Finca Ca n'Estella je malé rodinné vinařství z oblasti Penedés vyhlášené především produkcí skvělého šumivého vína Cava. Aktuálně je řízeno již 3. generací, nicméně historie vinic sahá dokonce až do roku 1800, kdy vinařství založila rodina Estella, která byla původním vlastníkem usedlosti.

Rodina vyrábí jak Cavu pod značkou Rabetllat i Vidal tak i tichá vína Clot dels Oms.

Z pěstovaných odrůd převažuje u bílých Macabeo, Xarel-lo, Gewürztraminer a Chardonnay.

Z toho jsou většina tradiční odrůdy vhodné pro Cavu. Mezi nimi je nejdůležitější Macabeo (v některých oblastech známé jako Viura), které dodává komplexní chuť citrusů, žlutých květů a mandlí a jehož vyšší kyselinka se skvěle hodí k dlouhému zrání Cavy.

Z červených odrůd pak vinařství pěstuje zejména Tempranillo a Merlot.

V Penedés mimochodem vzniká 95 % z celkové produkce Cavy, ačkoliv její výroba je možná i v dalších španělských vinařských regionech jako je Navarra, Rioja, Valencie, Extremadura či Aragon. Šumivá vína přitom mají ve Španělsku mnohaletou tradici. Poprvé byl šumivý nápoj dnes označovaný jako Cava vyroben dle francouzského vzoru a představen roku 1868 na světové výstavě v Paříži.

A tato tradiční metoda druhotného kvašení v lahvi, která je stejná jako u šampaňského, zůstala dodnes základním znakem Cavy. Stejně jako ovocný charakter, svěžest a příjemná kyselinka.

Dovoz do ČR
Obvykle je naše filozofie pro dovoz vína je založena na tom, že jsme jediný dovozce do ČR. Což dle dohody s vinařstvím mělo platit i pro Finca Ca n'Estella, ale ukázalo se, že vinařství dodá také jinému dovozci. Produkty z Finca Ca n'Estella je tak možné koupit i mimo náš eshop.

Parametry
Země Španělsko
Oblast Penedés
Klasifikace DO Penedés
Kategorie Neuvedeno
Značka Clot Dels Oms
Ročník 2021
Obsah alkoholu 11,5%
Objem 0,75l
Odrůda 100% Gewürztraminer