Nealkoholické víno vzniká stejně jako klasické víno fermentací a nabídne proto stejnou barvu, vůni i chuť jako běžné víno. Teprve v druhém kroku je z vína odstraněn alkohol.

Správný název dle zákona je proto „odalkoholizované víno“, nicméně běžně se vžil pojem nealkoholické víno, který náš zákon také připouští.

Primární standardní proces výroby vína přináší očekávané aromatické a senzorické vlastnosti. Proto nelze nealkoholické víno zaměnit s mošty či šťávami z hroznů.

Jedná o nápoj, který umožní vychutnat si víno i těm, kteří nemohou či nechtějí pít alkohol.

Důležité je také zmínit, že moderní technologie jako je například vakuová extrakce za nízkých teplot pomáhají, aby nedocházelo k ztrátám aromat jako tomu bylo u dříve převážně používané tepelné destilace.

Takže pokud jste nealko víno ochutnali naposledy již před mnoha lety a nezanechalo to u vás žádné příjemné vzpomínky, tak určitě nastal čas to zkusit znovu.

Maximální přípustný obsah alkoholu v nealkoholickém vínu je do 0,5%, což je stejné jako u nealkoholického piva.

Produkt Dostupnost Cena(ks) Množství (ks) Cena(karton)
La Jalousie Bordeaux Superieur 0% La Jalousie 0% Kód: F0021 Počet hvězdiček je 0 z 5 Rychlé info Novinka TIP Wines4U Země: FrancieOblast: BordeauxKategorie: NealkoholickéZnačka: Chateau Jalousie BeaulieuObsah alkoholu: <0,2%Objem: 0,75lOdrůda: 100% Merlot La Jalousie 0% je velmi chutné nealkoholické červené víno z rodinného vinařství Jalousie Beaulieu z Bordeaux. Vůně má výrazné aroma… Skladem 279 Kč 265,05 Kč