Chcete ochutnat víno, ale nemůžete nebo nechcete pít alkohol? Sedíte ve společnosti přátel, kteří popíjejí víno a vy mezi ně s "limonádou" moc nezapadáte? Nebo budete řídit auto?

Řešení je zde! Vyzkoušejte nealkoholické červené víno. 

Vzniká stejně jako klasické víno fermentací a tento primární standardní proces výroby přináší očekávané aromatické a senzorické vlastnosti. Proto nelze nealkoholické víno zaměnit s mošty či šťávami z hroznů. 

Teprve v druhém kroku byl z vína odstraněn alkohol za pomoci vakuové extrakce pováděné za nízkých teplot. Ta zajišťuje, že ve víně nedochází k ztrátám aromat jako tomu bylo u dříve převážně používané tepelné destilace.

Správný název dle zákona je proto „odalkoholizované víno“, nicméně běžně se vžil pojem nealkoholické víno, který náš zákon také připouští.

Již zmíněné moderní technologie pro "dealkoholizaci" pomáhají, aby si i nealkoholické víno zachovalo barvu, vůni i chuť jako běžné víno. Takže pokud jste nealko víno ochutnali naposledy již před mnoha lety a nezanechalo to u vás zrovna příjemné vzpomínky, tak určitě nastal čas to zkusit znovu. 

Maximální přípustný obsah alkoholu v nealkoholickém vínu je do 0,5%, což je stejné jako u nealkoholického piva.

Produkt Dostupnost Cena(ks) Množství (ks) Cena(karton)
La Jalousie Bordeaux Superieur 0% La Jalousie 0% Kód: F0021 Počet hvězdiček je 0 z 5 Rychlé info Novinka TIP Wines4U Země: FrancieOblast: BordeauxKategorie: NealkoholickéZnačka: Chateau Jalousie BeaulieuObsah alkoholu: <0,2%Objem: 0,75lOdrůda: 100% Merlot La Jalousie 0% je velmi chutné nealkoholické červené víno z rodinného vinařství Jalousie Beaulieu z Bordeaux. Vůně má výrazné aroma… Skladem 279 Kč 265,05 Kč