Alsasko je francouzská vinařská oblast ležící na hranici s Německem, kterou tvoří mohutný tok Rýna.

Německý vliv najdeme nejen v místních zvycích či typických hrázděných stavbách, ale také v označování vína. V Francii jsou vína téměř výhradně produkována jako kupáže. Oblast Alsasko naopak většinu produkce vytváří jako jedno odrůdovou a vína označuje názvem jedné z schválených odrůd. Mezi nimi převažují odrůdy pro bílá vína: Pinot Blanc, Sylvaner, Riesling, Pinot Gris, Gewurztraminer a Muscat. Pro výrobu červených a růžových vín se pak využívá pouze jedna schválená odrůda, a to Pinot Noir. 

Geofraficky je Alsasko úzký a dlouhý pás sevřený mezi veletokem Rýna a pohořím Vogézy, což je prostředí, které spolu s diverzitou půdy svědčí kvalitě a hroznů a nesmírné pestrosti výsledného vína. V nabídce jednotlivého vinařství v Alsasku proto běžne najdete např. několik Ryzlinků či Gewurztraminerů, které jsou každý úplně jiný, ač pochází z sousedících vinic. 

Alsasko na rozloze přibližně 15 tisíc hektarů ročně vyprodukuje kolem 100 milionů lahví tichého vína a dalších asi 35 milionů lahví skvělého šumivého vina Crémant, které zraje v lahvích stejnou metodou jako šampaňské. Pro srovnání v celé ČR z asi 18 tisíc hektarů révy vyrobíme kolem 80 milionů lahví ročně.

Oblast zahrnuje tři apelace z nichž dvě produkují tíchá vína - Alsace AOC a špičková Alsace Grand Cru AOC. A pak samožejmě již zmíněný Crémant d'Alsace AOC, tedy jednu z 8 oblastí ve Francii, kde se vyrábí šumivý Crémant.

Produkt Dostupnost Cena(ks) Množství (ks) Cena(karton)
Pinot Noir Brise d’Été® Rosé 2021/22 Pinot Noir Brise d’Été® Rosé 2021/22 Kód: F0006 Počet hvězdiček je 0 z 5 Rychlé info TIP Wines4U Ocenění: TIP Wines4UZemě: FrancieOblast: AlsaskoKlasifikace: AOC d'AlsaceKategorie: NeuvedenoZnačka: Frey SohlerObsah alkoholu: 12%Objem: 0,75lOdrůda: 100% Pinot Noir Hledáte letní pití? Tady je Lehké a osvěžující růžové víno z odrůdy Pinot Noir. Uhasí žízeň a okouzlí vaše letní hosty jako jemný závan… Skladem 287 Kč 272,65 Kč