Kdo jsme?
Jsme manželé, kteří mají rádi víno a rozhodli se nabídnout zajímavá a chutná vína, která na našem trhu nelze jinde koupit.

Proto provozujeme obchod Wines4U, pro nějž vína dováží naše malá vinařská společnost PALUC Wines s.r.o.

Název společnosti je sice takový náš malý vtípek, protože je složen z našich jmen (PAvel a LUCie), ale dovoz vín a jejich výběr myslíme naprosto vážně.

Proč chceme dovážet víno?
Víno jsme často ochutnávali někde v cizině a mnohdy nám přišlo líto, že mnoho tak skvělých vín a značek se k nám nedováží.

A tak jsme koncem léta 2022 při výletě do Španělské Riojy přišli na nápad, že je s tím potřeba něco udělat. Mezi ochutnávkami jsme chodili na treky po místních horách, přemýšleli o konceptu a počítali přitom na prstech rentabilitu. 

Nakonec jsme se rozhodli, že to dává smysl, protože je pěkné změnit koníčka na podnikání a dělat věci, které vás baví.

Jaká vína dovážíme?
Chceme dovážet kvalitní vína z evropských vinařských regionů. Neznamená to, že bychom zanevřeli na domácí vína či vína z nového světa, ale obrovská chuťová paleta evropského vinného trhu je nepřekonatelná a nejvíc nás baví.

Dále hledáme malé až středně velké vinaře, kteří produkují dobrá vína a přitom jejich produkty nelze koupit v ČR.

Vína následně ochutnáváme přímo u vinařů a pečlivě z nich vybíráme.

Nabízené regiony
Zatím jsme stihli jen oblasti Rioja a Penedés ve Španělsku a Alsasko a Champagne ve Francii.

Časově se totiž jedná o náročný proces. Začínáme důkladnou analýzou regionu. Pokračujeme již zmíněným výběrem partnerů, kteří nejsou na našem trhu. Potom cestujeme na osobní ochutnávky na místě. A nakonec znovu probíráme portfolio vyzkoušených vín a vybíráme vhodnou skladbu. 

Z toho plynou jedna dobrá a jedna špatná zpráva.

Tou dobrou je, že nabízíme opravdu jen kvalitní a vyzkoušený výběr. Špatnou zprávou je, že než stihneme další regiony, jako třeba Bordeaux, tak to bude ještě chvilku trvat.

Přejeme vám dobrou chuť

Pavel a Lucka

Vína vybíráme a ochutnáváme přímo u výrobců