Oblast Penedés se nachází v oblasti Katalánska, tedy na severovýchodě Španělska a víno se v ní produkuje již tisíce let. 

Rozkládá se podél pobřeží mezi Barcelonou a městem Tarragona, což oblasti přináší středomořské proudění vlhkosti. Směrem do vnitrozemí je většina oblasti Penedés ohraničena pohořími, které brání chladu ze severu. Plocha cca 25 tisíc hektarů révy dosahuje místy až do neobvyklé nadmořské výšky 800 m.n.m. 

Lokalita je vyhlášená především produkcí vynikajícího šumivého vína Cava, které se vyrábí stejnou metodou tradičního sekundárního zrání v lahvi jako šampaňské. Oblastí DO Cava sice existuje ve Španělsku několik, ale přesto přibližně 95% produkce tohoto šumivého skvostu pochází právě z okolí Barcelony. 

Oblast Penedés je průkopníkem v organickém vinařství. Již nyní je přes 60% vín s klasifikací DO Penedés produkováno v organické kvalitě bez chemických hnojiv, syntetických pesticidů a herbicidů. Cílem je, aby veškerá vína nesoucí označení DO Penedés byla od roku 2025 výhradně organická. 

Kromě již zmíněné produkce šumivých vín oblast nabízí také zajímavá tichá vína. Z bílých jsou to nejčastěji typické odrůdy jako Xarel-lo, Macabeo a Parellada či i jinde běžnější Chardonnay, Riesling a Gewürztraminer. Z červených vín pak například Monastrell nebo Trepat (ten se ale nejvíce využívá pro růžovou Cavu s typickou jahodovou vůní a chutí) či Tempranillo, Garnacha, Merlot a Pinot Noir.

Produkt Dostupnost Cena(ks) Množství (ks) Cena(karton)
Clot Dels Oms Gewürztraminer 2021 Clot Dels Oms Gewürztraminer 2021 Kód: S0044 Počet hvězdiček je 0 z 5 Rychlé info Země: ŠpanělskoOblast: PenedésKlasifikace: DO PenedésKategorie: NeuvedenoZnačka: Clot Dels OmsObsah alkoholu: 11,5%Objem: 0,75lOdrůda: 100% Gewürztraminer Vyzkoušejte úplně jiné víno z odrůdy Gewürztraminer. Na rozdíl od typických sladkých a polosladkých představitelů této odrůdy Vám nabízíme… Vyprodáno 239 Kč 227,05 Kč