Chcete ochutat stejné víno jaké se pije ve Vatikánu? 

U nás to není problém. Již papež Jan Pavel II. totiž v roce 2001 vinařství Heras Cordon udělil speciální certifikaci pro oficiální dodavatele Vatikánu.

A tak vynikající Crianza Vendimia Seleccionada z vinařství Heras Cordon dostala speciální vinětu s jménem a erbem papeže a citátem z 89. žalmu z bible "Misericordias Domini in aeternum cantabo" (Věčně budu zpívat milosrdenství Páně). 

Jedná se kupáž odrůd Temranillo, Mazuelo a Graciano. Crianza zraje dubových sudech 13 měsíců plus dalších minimálně 12 měsíců před uvedením na trh. Kromě odrůd Heras Cordón pro toto červené víno kombinuje i hrozny z vinic ze dvou hlavních podoblastí regionu Rioja. Tedy z Rioja Alta a z Rioja Alavesa. Víno má vysoké ocenění 94 bodů od Tima Atkina. 

Rovněž další papežové v řadě, tedy papež Benedikt XVI. a nyní i papež František pokračovali v této tradici a obnovovali cesrtifikaci vinařství Heras Cordon. Proto od 2001 každý rok putuje 2000 lahví červeného vína z malé vesničky Fuenmayor do Vatikánu. 

Víno s papežkou vinětou se samozřejmě prodávat nesmí, ale jedná o stejnou Crianzu, kterou lze u nás na Wines4U.cz zakoupit. A to dokonce ve stejné lahvi s typickým lisovaným erbem vinařství, která je dodávána i do Vatikánu. 

Produkt Dostupnost Cena(ks) Množství (ks) Cena(karton)
Heras Cordón Crianza Vendimia Seleccionada 2018 Heras Cordón Crianza Vendimia Seleccionada 2018/2019 Kód: S0006 Počet hvězdiček je 0 z 5 Rychlé info 94 bodů Ocenění: 94 bodůZemě: ŠpanělskoOblast: RiojaKlasifikace: DOCa RiojaKategorie: CrianzaZnačka: Heras CordonObsah alkoholu: 14%Objem: 0,75lOdrůda: 80% Tempranillo, 10% Mazuelo, 10% Graciano Špičková Crianza, kterou známý hodnotitel vín Tim Atkin dokonce označil jako „BEST CRIANZA IN RIOJA”. Po vůni plné ovocných nuancí a koření… Skladem 375 Kč 356,25 Kč