Valsarte Crianza Clasico 2017

4,0 Vivino Medaile a ocenění
Cena
295 Kč s DPH

Cena 6 a více lahví
280,25 Kč s DPH


Kód produktu
S0001

Vyprodáno
ks

Výborná Crianza z roku 2017, která dokazuje potenciál svěžích ovocných chutí a vyváženosti odrůdy Tempranillo. Víno je svěží, kulaté a zanechává příjemnou dlouhou dochuť s nádechy kokosu.

Oceněno bronzovou medailí z Decanter World Wine Awards 2020 a uživatelé Vivina hodnotí známkou 4,0.
Více

Vlastnosti vína
Výborná Crianza, které vystihuje styl vinařství Solana de Ramirez Ruiz.

Intenzivní červená třešňová barva, čistá a jasná. Z vůně vyniká jemné aroma a příjemné ovocné tóny. Dále vůně pokračuje doteky pražené kávy, vanilky a kvalitního dřeva. 

Celkově v ústech a na patře je víno svěží a velmi kulaté a vynikne jeho dobré vyvážení. V chuti zajumou vyzrálé švestky a vanilka a v závěru nádech kokosu. Delší perzistence příjemné chuti vína v ústech v závěru vybízí k dalšímu napití. 

Konzumace
Ideální k červenému masu, kachně, paštikám, uzeným sýrům a dezertům s čokoládou. Vhodné rovněž k samostatné konzumaci či posezení s přáteli.  

Náš tip: Pomalu pečené hovězí maso (nejlépe již péct s přidáním tohoto vína).

Nezapomeňte si koupit současně Valsarte Crianzu Superior 2017. Budete překvapeni jak velký rozdíl v chuti s podobně zpracovaným vínem udělá těch pouhých 10% odrůdy Graciano v Crianze Superior. Obě vína jsou vynikající a přitom tak odlišná. 

Zrání
12 měsíců v kombinaci sudů z amerického a z francouzského dubu a následně minimálně 8 měsíců v lahvi před uvedením do prodeje. 

Výroba
Řízená fermentace při teplotě nepřesahující 26°. Macerace po dobu 20 dnů v nerezových tancích

Ocenění
Ročník 2017 (tedy ročník v naší nabídce):
Bronze medal Decanter World Wine Awards 2020
Vivino 4,0

Nový ročník 2019 (zatím jej nemáme v nabídce): 
90 bodů a Silver medal Decanter World Wine Awards 2022

Podoblast
Rioja Alta

Teplota podávání
16 až 18°C

Obsah cukru
Suché

Alergeny
Obsahuje siřičitany 

Vinařství
Solana de Ramirez Ruiz je rodinné vinařství sídlící v městečku Ábalos. Hrozny ručně sklízí z 60 ha vlastních vinic v oblasti Rioja Alta, a to převážně v okolí obcí Ábalos a San Vicente de la Sonsierra.

Vinice se rozkládají od úpatí pohoří Sierra Cantabria na severu až po řeku Ebro na jihu. Vinařství tak těží z velkého rozsahu nadmořské výšky svých vinic mezi 450 a 760 metry nad mořem. Půda je převážně vápenato jílovitá. To vše spolu se mikroklimatem ovlivněným kantabrijským a středomořským vzdušným prouděním činí oblast ideální pro výrobu vín vynikající kvality. 

Rovněž množství odrůd jako Tempranillo, Graciano, Garnacha, Viura, Malvasía, Sauvignon Blanc a Verdejo umožňuje zajímavé kupáže, ale také mimořádná jednodruhová vína. Skvělým příkladem je třeba Pezón Negro z 100% Garnachy, který Vám chceme přivézt v nejbližší dodávce z vinařství de Ramirez Ruiz. 

Stovky let staré tradice a pečlivou práci na vinicích tak rodina výborně propojuje s moderní technologií. Výsledkem jsou vynikající vína plná chutí a charakteru.

Parametry
Ocenění TIP Wines4U, 4,0 Vivino, Medaile a ocenění
Země Španělsko
Oblast Rioja
Klasifikace DOCa Rioja
Kategorie Crianza
Značka Valsarte
Ročník 2017
Obsah alkoholu 14%
Objem 0,75l
Odrůda 100% Tempranillo