Vinařství El Vino Pródigo se samo nazývá mikroprojektem a současně snem majitelů.

Peciña Pedro Gil se rozhodl se svou ženou Marií Ruiz vytvořit tento projekt zcela od nuly. Základem jsou jim dvě malé vinice v městečku San Vicente de la Sonsierra v Rioja, jejich odhodlání něco nového vybudovat a pak spousta přátel, kteří jim pomáhají.

Jejich maličké vinařství se skrývá ve starém kamenném domě kousek od romantického hradu, který se tyčí na vrcholu kopce uprostřed Sonsierry. Dobrovolně se ale přiznáváme, že i přes opakované návštěvy jej stále sami nedokážeme najít ve spleti středověkých uliček.

Po mnoha letech, kdy Pedro pracoval pro jiné značky tak v roce 2014 zakládá své vinařství El Vino Pródigo. Prvním vínem, které Pedro vyprodukoval pod vlastní značkou bylo La Vina de la Merce Crianza. Inspirací mu byla La Merce, jeho matka, která ho vždy vedla k posunu projektů vpřed.

Dalším projektem vinařství byl doslova návrat ke kořenům. Pedro si osvojil starobylou technologii karbonické macerace a stejně jako jeho dědeček před 80 lety dává bez technologie a moderní enologie vyniknout čistotě a svěžesti ovoce v odrůdě Tempranillo. Tak vzniká jeho Placeres Sensoriales Joven Maceracion Carbonica.

Jeho třetím vínem, které jsme Vám zatím nedovezli, ale časem jej určitě přidáme, je autorský projekt Prodigus Venit Autor. Zde si Pedro doslova hraje s nejlepší kvalitou hroznů a vytěžuje výborný „terroir“ vinic v San Vicente de la Sonsierra. To ostatně podtrhuje roční produkce jen přibližně 900 lahví jeho autorského vína.

A produkuje rovněž růžové víno, které pojmenoval Bohemian Rhapsody podle písně od skupiny Queen.

El Vino Pródigo z Rioja Alta najdete v historickém městečku San Vicente de la Sonsierra v Rioja

Produkt Dostupnost Cena(ks) Množství (ks) Cena(karton)
La Vina de la Merce Crianza 2020 La Vina de la Merce Crianza 2020 Kód: S0015 Počet hvězdiček je 0 z 5 Rychlé info Akce -28% TIP Wines4U Ocenění: 92 bodůZemě: ŠpanělskoOblast: RiojaKlasifikace: DOCa RiojaKategorie: CrianzaZnačka: El Vino PródigoObsah alkoholu: 14,5%Objem: 0,75lOdrůda: 100% Tempranillo Spíše jemná a ovocnější Crianza. Dobře vyvážené až hedvábné třísloviny a minerální chuťové nuance, které Vás po prvním doušku lákají se… Vyprodáno 258 Kč 359 Kč 245,10 Kč
Placeres Sensoriales Joven Maceracion Carbonica 2022 Placeres Sensoriales Joven Maceracion Carbonica 2022 Kód: S0014 Počet hvězdiček je 0 z 5 Rychlé info Akce -28% 91 bodů TIP Wines4U Ocenění: TIP Wines4U, 91 bodůZemě: ŠpanělskoOblast: RiojaKlasifikace: DOCa RiojaKategorie: JovenZnačka: El Vino PródigoObsah alkoholu: 13,5%Objem: 0,75lOdrůda: 100% Tempranillo Díky technologii karbonické macerace je víno lehké, svěží a s ovocnými tóny. Vynikne i jeho intenzivní třešňová barva, která je poctou… Skladem 205 Kč 285 Kč 194,75 Kč